Dlaczego wypoczynek w domkach w górach jest dobry dla naszego zdrowia

Domki ze SPA w górach
domki w górach wakacje

Codzienny stres, przemęczenie fizyczne i psychiczne potrafią dać się we znaki niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Czasami zmiana diety czy kolejne suplementy nie są w stanie poprawić komfortu życia. Co wtedy? Konieczne jest udanie się w miejsce, w którym warunki sprzyjają wypoczynkowi.

Odpoczynek w otoczeniu pięknej, górskiej przyrody zdecydowanie może pomóc w ukojeniu nerwów. Niedaleko winnicy oraz domków Sen i Wino znajdują się zarówno szlaki Beskidu Żywieckiego, Beskidu Śląskiego czy Beskidu Małego. Tereny umiejscowione wyżej pozwalają lepiej dotlenić organizm. To z kolei korzystnie wpływa na krążenie krwi, pracę układu mięśniowo – kostnego, ale też na pracę mózgu. Osoby z różnego rodzaju dolegliwościami fizycznymi oraz psychicznymi znajdą tutaj wytchnienie.

Wypoczynek w górskich domkach będzie szczególnie dobrym pomysłem w przypadku osób cierpiących z powodu dolegliwości ze strony układu oddechowego. Z kolei osoby borykające się różnego rodzaju alergiami skórnymi i innymi dermatologicznymi problemami mogą bez obaw udać się na górski trakt – im wyższe partie, tym lepsze jakościowo powietrze.

Piesze wędrówki zdecydowanie korzystnie wpływają też na wydolność organizmu – co z kolei poprawia pracę układu immunologicznego. Oczywiście ruch to także spalanie kalorii oraz poprawa kondycji fizycznej – warto pamiętać o regularnej aktywności fizycznej. Zwłaszcza, że miejsce z fantastycznym noclegiem jest urokliwie położone, a przy tym – mniej oczywiste, niż klasyczne tatrzańskie rejony.

Domki Sen i Wino, w których nocleg może znaleźć nawet do 7 osób proponują oprócz tego fantastyczne dla ciała warunki wewnątrz. Wszystko dzięki temu, że zbudowano je z unikalnej mieszanki drewna, gliny konstrukcyjnej oraz słomy, co tworzy optymalny mikroklimat pozbawiony alergenów oraz z odpowiednio wilgotnym powietrzem. W domkach zagwarantowana jest też komfortowa temperatura, natomiast ich wyposażenie odpowiada na wszystkie oczekiwania nowoczesnych turystów/letników.

Uzupełnieniem wspaniałych warunków przyrodniczych jak i mieszkalnych pozostaje oferta enoturystyczna. Na terenie winnicy Sen i Wino wytwarzane są wysokiej jakości, regionalne wina – ich selekcję można poznać w ramach degustacji, gdzie trunki łączone są z deskami (także lokalnych) serów.

Dodatkowym walorem ośrodka pozostaje domek SPA umiejscowiony na jego terenie rekreacyjny domek z suchą sauną, jacuzzi, a także masażami do wyboru.